Inteligencja Finansowa, Częstochowa, marzec 2018

W tym roku, w marcu po raz pierwszy na konferencji studenckiej Inteligencja Finansowa 2018 przedstawiłam aspekty związane z psychologia inwestowania – emocje. Wykład został zatytułowany (NIE!)dajmy się emocjom i podnosił kwestie wpływu emocji na działania traderów na rynku.

Temat ten jest zawsze interesujący dla traderów, szczególnie początkujących, którzy coraz częściej zdają sobie sprawę jak duży jest wpływ psychiki w trakcie inwestowania na różnych rynkach a szczególności na prowadzenie transakcji.  Młodzi traderzy, wchodząc w rynek spontanicznie, często nie zdają sobie sprawy jak ważne jest posiadanie Trading Planu zanim zawrze się pierwszą transakcje. Trading Plan pozwala na organicznie chaotycznych działań na rynku wywołanych przez zarówno pozytywne (zyskowny trejd) jak i negatywne (stratny trajd) emocji. Uświadomienie ich sobie – co omawialiśmy w trakcje wykładu – pozwala na rozwój i bycie lepszym i zyskownym traderem.

Krótką moją wypowiedź zarejestrowana dla Telewizji Częstochowa możecie odsłuchać tutaj (8’50”) a relacja o Festiwalu Inteligencji Finansowej zaczyna się od 5’30”. Miłego oglądania☺

– Sylwia Dobosz –

http://tvntl.pl/2018/02/26/tydzien-czestochowski/tydzien-czestochowski-26-02-2018

 

 

Może Ci się podobać